Obec a region

Obec a region

Obec Husí Lhota se nachází v okrese Mladá Boleslav ve Středočeském kraji.

Aktuální pozvánky, akce, výlety >

Region Mladoboleslavsko

Mladoboleslavsko je nejen krajem automobilů, ale také ideálním místem pro trávení dovolené. Mladoboleslavsko nabízí spoustu příležitostí a lákadel jak pro ty, kteří si rádi užívají aktivní dovolenou, tak pro příznivce kultury a historických památek. Na své si tu přijdou i ti, kdo se rádi toulají romantickou krajinou, a nenudí se zde ani děti, jejichž nejoblíbenější činností je poznávání a objevování. Přijďte si na vlastní kůži vyzkoušet, že Mladoboleslavsko je regionem opravdu pro každého! Územně region Mladoboleslavsko zahrnuje regiony Český ráj, Polabí, Máchův kraj a Kokořínsko, které nabízejí další škálu zajímavostí.

Města a obce v okolí

Úřady a organizace


Zdravotnická zařízení


Sport, kultura a volný čas


Turistika, zajímavá místa


Média a jiné užitečné odkazy

Český ráj
Český ráj je nejstarší chráněnou krajinnou oblastí na našem území. Za svou atraktivitu vděčí nejen krásné a zachovalé přírodě s jedinečnými skalními městy, ale také mnohým hradům, zříceninám a romantickým zámkům. Českému ráji se díky výjimečnosti krajiny dokonce podařilo získat statut geoparku UNESCO.

Aktuální pozvánky, akce, výlety >


Středočeský kraj

Středočeský kraj leží uprostřed Čech. Velikostí, počtem obcí i obyvatel je největším krajem České republiky. Jeho rozloha k 1. 1. 2017 (10 929 km2) zabírala téměř 14 % území ČR a byla přibližně dvakrát větší než je průměrná rozloha kraje v České republice. Kraj zcela obklopuje hlavní město Prahu a sousedí téměř se všemi českými kraji kromě Karlovarského a moravských krajů. Územně náleží k Českému masivu, který je jednou z nejstarších částí evropské pevniny. Jeho reliéf je poměrně málo členitý. Sever a východ je rovinatý, na jihu a jihozápadě převládají vrchoviny. Území kraje se dělí na 12 okresů s 10 okresními městy.

Kontaktní údaje

Středočeský kraj
Krajský úřad
Zborovská 11
150 21 Praha 5
IČO: 70891095

tel.: +420 257 280 111, +420 257 280 203
email: podatelna@kr-s.cz
Datová schránka: keebyyf
Úřední hodiny: Pondělí, Středa 8:00 – 17:00

Parkování na Krajském úřadě >


Aktuální pozvánky, akce, výlety >