O obci

O obci

 

Husí Lhota má v současné době 154 občanů s trvalým pobytem. Dále obec pravidelně navštěvuje asi 20 chatařů a chalupářů. Celkově je zde 61 čísel popisných. Katastrální výměra činní 332 ha.

Obec je vybavena veřejným vodovodem. V roce 2000 byla dokončena komplexní rekonstrukce rozvodů elektrické energie – všechny kabely byly umístěny do země, a zároveň bylo zrekonstruováno venkovní osvětlení a obecní rozhlas. V roce 2004 byla provedena plynofikace obce.

V obci se nachází dětské hřiště a pro sportovní vyžití obyvatel slouží víceúčelové sportovní hřiště, které bylo v roce 2008 celkově zrekonstruováno. Obyvatelé mohou využít také služby Místní lidové knihovny, která sídlí v budově Obecního úřadu, která je vybavena veřejným přístupem k internetu.

Nejbližší ordinace praktického lékaře pro dospělé a dětského lékaře se nachází v 5 km vzdálené obci Březno. Ve Březně je rovněž Stavební úřad a pošta, pod které Husí Lhota spadá. Další úřady a služby jsou ve 13 km vzdáleném městě Mladá Boleslav. V obci působí Sbor dobrovolných hasičů.

Kudy k nám...

Obecní úřad | Kontaktní formulář